Č. p. 292

ldorado

byla restaurace a sodovkárna pana Františka Hudce založená roku 1898. Pro hosty tu byl také kuželník, ale i kulečník a houpačka. Pořádaly se tu často koncerty při nichž se podávalo dobře vyleželé pivo a víno. Byla tu i vyhlášená sodovkárna, která zpracovávala minerální vodu z místních pramenů pod názvem "Libocká".  O kvalitách a dobrozdáních této minerální vody si můžete přečíst zde. Jeden čas zde bývalo i řeznictví, kam chodili nakupovat i obyvatelé nedalekého, nově vybudovaného sídliště Petřiny. Ale to už tady hospoda nebyla. 

 

       

Bývalo na zde dost rušno. Na pohlednici je zachyceno nejen Eldorado č.p.292, ale pře ulici i koloniál pana Herycha v č.p. 296 a za restaurací je ještě zachycen původní dům, kde byla další restaurace pana Hroníka v č.p. 278. 

Fotografováno přibližně ze stejného místa, jako historická fotografie

Posezení na zahradě Eldorada.

Eldorado, stále hezky udržovaný objekt. Za ním to šedomodré něco vzniklo na místě Hroníkovy restaurace č.p.278.

V popředí dům č.p.279 podle pamětí pana †Mareše mladšího zde bývalo řeznictví pana Kresy a správkárna obuvi. Ještě dříve zde byl Jan Opalecký. Je to vidět na vývěsním štítě za stromem. Mohl to být řezník podle toho muže v popředí v zašpiněné zástěře. Vedle lze přečíst ještě slovo Tabák. Další dům za prolukou s č.p.278 byla Hroníkova restaurace a za nim je č.p.292 Eldorado

 

                

 

             

 

             

Nálepky z archivu pana †Antonína Mareše